page-b

Bahin 1:Kinatibuk-ang programa

1.Kasaysayan

Ang sistema sa logistics usa ka dako nga sistema sa pagdumala. Ang pagdumala sa pagkonsumo sa kuryente sa mga negosyo, dormitoryo ug apartment usa ka hinungdan nga bahin niini. Ang pagpangawat sa kuryente, pagtagas sa kuryente, ug sobrang pag-gamit sa kuryente sa mga negosyo, dormitoryo, ug mga apartment kanunay nga mga problema nga nagagubot sa pagdumala sa logistik.Kaniadtong miaging mga tuig, sa kusog nga pag-uswag sa ekonomiya, dormitoryo, computer ug lain-laing mga de-koryenteng kasangkapan sa apartment hinay-hinay. gipadaghan, nga nagdala sa pagdugang sa paggamit sa kuryente. Daghang, mga problema sa pagkaluwas sa kusog mahitabo matag karon ug unya.

Ang komunidad ug apartment sa kard sa prepaid nga sistema sa pagbaligya sa koryente nag-una sa tanan nga mga kinahanglanon sa logistik sa mga dagkong yunit sa reporma sa pagdumala sa kuryente sa apartment, ug hingpit nga masulbad ang daghang mga problema sama sa pagpangawat sa kuryente, pagtagas sa kuryente, ug pagdumala sa kagubot. Nahibal-an niini ang daghang mga gimbuhaton sama sa pagpalit sa kuryente sa kaugalingon nga serbisyo, pagsingil sa elektrisidad sa kuryente, pagdumala sa kaluwasan ug uban pa.

Gipakita niini nga ang sistema sa pagbaligya sa kuryente sa IC kard mahimong usa ka dili malikayan nga us aka us aka us aka pagpadayon sa pagdumala sa pagdumala sa elektrisidad sa logistik. Ang tradisyonal nga ordinaryong metro sa koryente kinahanglan magpadala sa usa ka espesyal nga tawo aron mangolekta koryente sa regular nga agwat aron mangolekta mga bayranan sa kuryente. Daghan ang gimbuhaton sa trabaho, nga nagdala daghang mga kahasol sa sentralisasyon nga pagdumala sa suplay sa kuryente sa apartment. Kung ang usa ka dako nga gidaghanon sa mga metro nga gibutang sa usa ka espesyal nga kwarto, mogawas ang daghang wanang. Dugang pa, ang pagkakumplikado sa proyekto, ang sunud nga istruktura, ug ang pag-configure sa mga gamit sa koryente medyo mahal usab. Sa parehas nga oras, ang usa ka espesyal nga tawo kinahanglan ipadala aron makolekta ang mga singil.

Agig tubag sa mga problema sa itaas, ang kaugalingon nga gipalambo sa kaugalingon nga kompanya sa IC card nga prepaid nga sistema sa pagbaligya sa kuryente nagtuman sa mga panginahanglanon sa reporma sa pagdumala sa kuryente sa mga kustomer. Ang mga tiggamit sa kuryente nga nagpalit sa kaugalingon, ug ang pagdumala labi ka luwas.

2.Diagram

Ang kini nga programa sa panguna gilangkuban sa mga computer, mga magbabasa sa kard, metro sa kuryente, software sa pagbaligya sa kuryente, ug uban pa, ug nagdumala sa matag konsumo sa elektrisidad ug pagsingil.

image1

3.Mga Buhat

1. Pag-obra nga wala’y bayad: pagsulbad sa problema sa kalisud sa pag-charge sa logistik, kung ang gahum sa tiggamit dili igo, ang metro awtomatikong magbiyahe.

2. Pag-load sa kontrol: Limitahan ang maximum nga gahum sa gumagamit (default nga bili mao ang 5Kw, nga mahimong usbon sa parameter nga kard), ug ang sobra nga awtomatiko nga mapugngan.

3. Anti-pagpangawat function: Pag-amping AD7755 metering chip, nga mahimong masukod sa bidirectionally aron mapugngan ang pagpangawat sa kuryente ug tukma nga pagsukod sa aktibo nga kusog

4. Pag-function sa alarm: kung ang wala nga kredito dili igo, maghatag tunog ug light alarm aron ipahinumdom sa tiggamit.

5. Ang pagsukod sa taas nga katukma: nagsagop sa abante nga teknolohiya sa microelectronic alang sa pagkolekta sa datos, pagproseso ug pagtipig.

 

Bahin 2:Panudlo

1.System nga Mga Kinaiyaan

1.1.System nga Mga Kinaiya

    Ang prepaid nga sistema sa pagbaligya sa kuryente nagsalig sa usa ka software nga sistema sa pagdumala sa bayad nga gipauswag sa hamtong nga teknolohiya sa kard sa IC, nga unang gibayad ang kuryente ug dayon gigamit ang kuryente. Gigamit sa sistema ang kard sa IC ingon usa ka tigpataliwala nga medium ug pisikal nga nagkonektar sa sistema sa pagbaligya sa kuryente .Nagdala kini nga "usa-sa-usa" nga pagpadala sa kasayuran sa pagpalit ug pagbaligya sa kuryente subay sa gilaraw nga kasabutan. Ang pagkahibalo sa pagkadiyutay sa pagbasa sa metro, pagsingil ug pagkontrol sa pagsukod sa enerhiya sa elektrisidad makatabang nga malikayan ang peligro sa mga bayranan sa kuryente ug mapalambo ang rate sa pagbawi sa bill sa kuryente.

1.2.System nga komposisyon

    Ang sistema sa software gilangkuban sa module sa pagdumala sa log-in, module sa pagdumala sa file, adlaw-adlaw nga module sa pagdumala sa negosyo, module sa pagpangutana sa istatistika, ug module sa pagproseso sa emerhensya. Tan-awa ang diagram sa functional module alang sa sulud. Ang matag module nagpatuman sa mosunod nga mga function:

    -Pag-log-sa module sa pagdumala: Naghatag mga pagdumala ug pagdumala sa gimbuhaton alang sa operator nga maka-log in sa sistema.

    -Module sa pagdumala sa file: Kini ang papel sa nagkahiusa nga pagdumala sa mga parameter sa sistema, istruktura sa organisasyon, pagdumala sa operator, tipo sa gumagamit ug tipo sa presyo sa kuryente.

    -Adlaw-adlaw nga module sa pagdumala sa negosyo: Kini adunay papel sa pagklasipikar ug pagdumala sa adlaw-adlaw nga negosyo sa mga tiggamit sa gahum.

    -Modulo sa pangutana sa pangutana: Kini nagdula sa papel sa pangutana sa datos ug estadistika sa kasayuran sa gumagamit, kasayuran sa pagbaligya sa kuryente, kasayuran nga log sa operasyon, ug kasayuran sa pag-adjust sa kuryente nga gihimo sa sistema.

    -Modulo sa pagdumala sa kahimtang sa emerhensya: Naghatag kini nga gimbuhaton kung giunsa ang pag-atubang sa pagbaligya sa kuryente, kapalit sa kard, pagbalig-on sa pagbaligya ug pag-sulbad sa on-site sa ilalum sa espesyal nga mga kahimtang.

 

1.3  System interface:

1.3.1. Module sa pagdumala sa pag-log-in:

image2

1.3.2 Pag-abli sa interface sa gumagamit nga account:

image3

1.3.3 Gumagamit pangutana pangutana ug pagbag-o:

image4

1.3.4 Paggamitr interface sa pagbaligya sa kuryente

image5

1.4 Paglaraw sa function sa system 

1. Taas nga seguridad sa datos: Pag-angkon nga gi-import nga contact encryption card, ang datos luwas ug kasaligan.

2. Anti-pagpangawat function: ang high-precision metering chip mahimong magamit alang sa pagsukod sa bidirectional aron mapugngan ang pagpangawat sa kuryente ug tukma nga pagsukod sa aktibo nga kusog.

3. Data backup: ang external nga E2PROM gigamit aron makatipig sa datos, ug ang gitas-on sa kinabuhi hangtod sa 10 ka tuig. Gisuportahan niini ang function sa pag-save sa data pagkahuman sa gahum, ug ang pagtipig sa data luwas ug kasaligan.

4. Gisuportahan sa sistema ang daghang mga operasyon sama sa pagpalit sa kard, refund ug refund sa salapi.

5. Pagkontrol sa pag-load: Limitahan ang maximum nga gahum sa gumagamit (nga gitakda sa pagbukas sa usa ka account, nga mahimong usbon sa parameter nga kard), ug ang sobra nga awtomatiko nga putlon ang gahum.

6. Pagpahinumdom sa mubo nga limitasyon: kung ang nahabilin nga gahum dili igo, maghatag tunog ug kahayag nga alarma.

1.5 Mga bentaha sa sistema

1. Ang kard naggamit import nga M1 encryption chip, ang datos luwas ug kasaligan.

2. Ang usa ka chip nga electronic metering chip mahimong magamit alang sa pagsukod sa bidirectional aron mapugngan ang pagpangawat sa kuryente ug tukma nga pagsukod sa aktibo nga kusog.Support nga maminusan o madugangan ang kuryente.

3. Ang pagkontrol sa pag-load: limitahan ang maximum nga gahum sa gumagamit (default nga kantidad 5Kw (20A), 10kw (40A) nga kini nga parameter mahimo usba sa parameter nga kard), ang sobra nga awtomatiko nga maputol.

4. Pagpahinumdom sa kasayuran: ang kasamtangan nga gahum nga na-recharged, nahabilin nga gahum, natipon nga paggamit sa kuryente ug lainlaing mga pag-aghat sa sayup.

5. Gisuportahan sa mga bag-ong tiggamit ang overdraft nga pagkonsumo sa kuryente kung nag-check in sila.

 

2.IC card nga prepaid meter

2.1 Katingbanan:

Ang single-phase / three-phase prepaid smart energy meter usa ka bag-ong henerasyon nga produkto nga metering enerhiya nga naugmad ug gihimo sa kompaniya pinasubay sa may kalabutan nga teknikal nga mga detalye sa us aka talento sa estado Grid Corporation. Gisagop sa kini nga produkto ang espesyal nga parisukat nga integrated circuit ug proseso sa paghimo sa SMT, ug adunay mga gimbuhaton sa pagsukod sa enerhiya sa kuryente, pagproseso sa datos, pag-monitor sa real-time, awtomatikong pagkontrol, interaksiyon sa kasayuran ug uban pa.

Ang produkto nga hingpit nga nakatagbo sa mga musunud nga mga kinahanglanon nga sukaranan:

GB / T 15284-2002

GB / T 17215.323-2008

GB / T 17215.321-2008

GB / T 17215.211-2006

GB 4208-2008    

GB / T 15464-1995  

JJG 596-1999      

DL / T 614-2007      

DL / T 645-2007    

DL / T 830-2002   

DL / T 698-1999   

Q / GDW 205-2008   

Q / GDW 206-2008   

Q / GDW 355-2009

Q / GDW 354-2009

 

2.2 Ang sumbanan sa teknikal:

2.2.1. Indibidwal nga yugto nga prepaid meter nga mga indikasyon sa teknikal

- - sukaranan sa boltahe:

Pamaagi sa pag-access

sumbanan (V)

Direkta

220

—— Karon nga sukdanan:

Pamaagi sa pag-access

Sulud (A)

Direkta

5,10,20

Pinaagi sa pagbag-o

1.5

     Labing taas: Dili ubos sa 4 nga mga panahon sa karon

—— Kadaghan: 50Hz

—— Max.Voltage circuit nga kabug-at:

      Katungod sa dili komunikasyon≤1.5W 、 10VA

      Katungod sa komunikasyon≤3W 、 12VA

—— Max.Current nga lulan sa circuit:

      ≤1VA

—— Meter Constant

 Pamaagi sa pag-access

boltahe (V)

max.current (A)

Kanunay nga metro nga (imp / kWh)

Direkta

 

 

 

 220

 

 

 

 

20

3200

30

1600

40

1600

50

1600

60

1600

80

800

100

800

120

600

Pinaagi sa pagbag-o

220

6

12000

sulti:sa taas mahimong ipasibo

—— Tukma:

      Klase 1

—— temperatura:

     Average nga 23 ℃。

matang sa pagtrabaho temperatura

–25 ℃ ~ 60 ℃

grabe nga temperatura sa pagtrabaho

–40 ℃ ~ 70 ℃

Pagtipig ug transportasyon

–40 ℃ ~ 70 ℃


—— Pagpaubos:

      Up sa 95%

—— Pressure:

63.0kPa ~ 106.0kPa (≤4000m ibabaw sa lebel sa dagat) , gawas sa naandan

—— Sugod sa karon:

      Direkta nga linya ≤0.004Ib

      Pinaagi sa pagbag-o ≤0.002Ib

      kung gigamit ang watt-hour meter nga 115% sa referral nga boltahe ug ang kasamtangan nga linya wala'y kasamtangan, ang output nga pagsulay sa watt-hour dili makamugna labaw pa sa usa ka pulso.

—— Baterya:

      Gamit ang berde nga proteksyon sa lithium nga proteksyon sa kalikopan, ang kapasidad sa baterya ≥1.2 Ah, sa siklo sa kinabuhi nga watt-hour meter nga wala kapuli, pagkahuman mapakyas ang kuryente nga mahuptan ang internal nga orasan sa husto nga oras sa pagtrabaho nga naipon sa ≥5 ka tuig. Kung kulang ang boltahe sa baterya, ang watt-hour meter mahimong awtomatikong mag-aghat ug mag-alarma.

-— Panalipud nga klase:

ang pagkarga karon

gahum hinungdan

Panalipud nga klase (%)

Klase 1

Klase 2

0.05Ib≤I < 0.1Ib

1.0

± 0.9

± 1.5

0.1Ib≤I≤Imax

± 0.6

± 1.0

0.1Ib≤I < 0.2Ib

0.5L, 0.8C

± 0.9

± 1.5

0.2Ib≤I≤Imax

± 0.6

± 1.0

-— Dimensyon:

      158 × 112 × 60 (mm)

image6

2.2.2 Tulo ka yugto nga prepaid meter nga mga indikasyon sa teknikal

-— Ang pagsukod function

      Adunay kini pagsukod function sa aktibo ug reaktibo nga enerhiya, ug mahimong magtipig sa mga datos niini.

—— Gibuhat nga wala’y bayad

      Ang bill sa koryente gikutlo sa lamesa. recharge ang metro pinaagi sa IC card. Una kinahanglan nga mogamit sa IC card alang sa pag-abli sa manual account, pagtakda og mga parameter sa wala pa maandam ang prepaid.

—— Ipakita ang function

      Kini nga metro sa enerhiya mahimo nga ipakita ang mosunud nga kasayuran:

1) Ang labing bag-o nga pagpalit sa koryente;

2) Meter makanunayon;

3) Numero sa gumagamit ug numero sa lamesa;

4) Kusog sa alarma, kusog sa gahum sa alarma, pag-hike gahum;

5) Pag-load sa gahum sa limitasyon;

6) Nagpabilin nga gahum, kinatibuk-ang pagkonsumo sa kuryente.

7) Ang power display digit mao ang 8 nga numero, lakip ang 2 nga mga lugar nga perpekto.

8) Ubos sa normal nga paggamit, ang kinabuhi sa LCD dili moubos sa 10 ka tuig.

9) Gipakita sa LCD ang nahabilin nga gahum ug ang tibuuk nga gahum ubos sa display sa awtomatikong siklo.

—— Function Alarm

      Kung ang mosunud nga mga sayup o mga butang sa alarma makita, ang LCD dayon nagpabilin sa code, ug mga alarma sa buzzer.

      Kung napakyas ang metro sa enerhiya, gipakita ang error message code (gipakita sa CE-XX):

1) CE-01 Ang sayup sa kard sayup;

2) Ang yawi sa CE-02 sayup;

3) CE-03 Ang sayup sa lugar nga sayup;

4) Ang numero sa gumagamit sa CE-04 sayup;

5) CE-05 Sayup nga gidaghanon sa mga pagpalit sa kuryente;

6) Ang CE-06 nga limit sa gahum sa pag-overlay milabaw;

7) CE-07 nga gisubli nga pag-abli sa account daghang beses;

—— Pakigsulti sa Komunikasyon

      Uban sa kontak o modulation infrared interface, interface nga komunikasyon sa RS485; ang pisikal nga layer sa matag interface sa komunikasyon independente, ug ang kadaot sa usa ka interface sa komunikasyon dili makaapekto sa uban pang mga interface.

      Ang disenyo sa interface nga RS485: 2400bps

      Protocol sa komunikasyon: DL / T 645-2007

 

      Ang gilay-on nga komunikasyon nga interface sa komunikasyon nga walay lami: ≥5m, anggulo sa komunikasyon: 1Φ1≥ direkta sa taas, wala, ug tuo sa sentral nga axis, ug 1Φ1≥ direkta sa ilawom sa sentral nga axis.

Ang anti-pagpanghilabot sa interface sa komunikasyon sa RS485 m: DL / T614-2007.

Ang interface sa komunikasyon nga rs485 ug electric circuit meter internal circuit aron ipatuman ang epektibo nga pag-inusara sa elektrisidad, adunay mga lakang sa pagpanalipod sa kapakyasan. 

 

2.3  Panguna nga parameter

——Boltahe

3phase 4wire : □ 3 × 220 / 380V , □ 3 × 57.7 / 100V

3phase 3wire: □ 3 × 100V

——Karon

4times: □ 3 × 1.5 (6) A , □ 3 × 2.5 (10) A , □ 3 × 5 (20) A , □ 3 × 10 (40) A ,

□ 3 × 15 (60) A , □ 3 × 20 (80) A ,

□ 3 × 30 (100) A

8times:  □ 3 × 1.5 (10) A , □ 3 × 5 (40) A ,

□ 3 × 10 (80) A , □ 3 × 20 (100) A

—— Ang lebel sa tukma:□ 1.0 ; □ 2.0

—— Pkinahanglanon:50Hz

—— Sugod sa kasamtangan:0.4% nga Ib

      Pagdugang 1.15Usa sa boltahe nga boltahe, ablihan ang kasamtangan nga loop, ug ang output meter nga enerhiya dili molabaw sa usa ka tibok sa enerhiya.

—— Paggamit sa kuryente:

      boltahe≤1W 、 5VA, kasamtangan≤3W 、 12VA

—— Temperatura:

      han-ay sa temperatura sa pagtrabaho: -20 ℃ ~ 55 ℃, grabe nga pagtrabaho Sakup sa temperatura: -40 ℃ ~ 70 ℃

—— Hpanghimatuud:

      Kasagaran dili molabaw sa 85%, usahay hangtod sa 95% alang sa 30 nga mga adlaw sa tuig (natural nga pag-apod-apod)

—— Ang sukod:

220 × 145 × 70mm

—— Operational nga baruganan

image9

Kung nagtrabaho ang metro sa enerhiya, ang boltahe ug kasamtangan gisunud sa sampling circuit, ug dayon gipadala sa espesyal nga integrated circuit alang sa pagsukat sa enerhiya alang sa pagproseso, ug gibag-o ang mga digital signal ug gipadala sa microprocessor alang sa pagkalkula. Ang microprocessor sa litrato gigamit alang sa pagpa-oras sa pagsumite sa oras ug pagproseso sa lainlaing data sa input ug output. Pinaagi sa pagkolekta sa mga kusog nga enerhiya sa pagsukod sa enerhiya nga espesyal nga integrated circuit, ang oras sa pagpaambit sa aktibo nga pagsukod sa enerhiya nakumpleto, ug ang lainlaing mga datus gipakita sumala sa mga panginahanglanon, ug ang komunikasyon nga gihimo pinaagi sa inframento o 485 interface Nagpadala ug pagrekord sa tanan nga mga klase datos.

 

—— Mga Modula sa Koneksyon sa Wire

xxx

—— 3phase 4wire nga Figure

G5HCJNIT6~L[C8IGQM4XMQN

W[RBF]BT`@7[2TSM`D]DA2V

—— Pag-instalar

1) Sa wala pa mag-instalar, susihon ang lead seal sa planta sa produksiyon. Ang timbre sa tingga dili buut sa wala pa ang pag-instalar.

2) Ang metro sa koryente sa kuryente kinahanglan ibutang sa usa ka solidong dingding sa sulud o sa gawas sa balay, nga adunay gitas-on nga mga 1.8m, ug wala’y gasolina sa hangin.

3) Ang metro sa kuryente sa kuryente kinahanglan nga konektado sumala sa Figure 4 ug Figure 5, labing maayo nga konektado sa tanso nga kawad o terminal sa tumbaga.

4) Hulagway 8 : 1462 * 22 * ​​72mm

image14

—— Mga hulagway

ff

Usa ka yugto nga prepaid enerhiya nga metro

hh

Tulo ka hugna nga prepaid enerhiya nga metro

 

Bahin 3:Kinahanglan sa sistema

1. Pag-configure sa kompyuter

 

Pag-configure

Software

Window win7

Hardware

Celeron TM 2.0GHZ

4G sa sulud

500G disk

 

2.Sigurong lista sa pagsuyud

Kard

Naka-encrypt

Meter

DDZY1218 / DTZY1218 Single / Tulo nga Phase Prepaid Electric Meter

Pagbaligya Software

Sistema sa SW2017

Magsusulat sa card

RF-U010-11

 

Bahin 4:Human sa serbisyo sa pagbaligya

1.Pagtinunud

※ Ang makatagbaw nga panginahanglan sa kostumer ingon ang labing kataas nga sukaranan

Dali ug epektibo nga pagsulbad sa mga problema sa kustomer

※ Paggamit mga serbisyo aron makahatag kahimut-an sa mga kostumer

Ve Pagsulbad sa mga problema nga wala gisubli ang mga serbisyo

※ Pag-focus sa pagpaayo sa kalidad sa serbisyo

2.Gagarantiya

※ Tulo ka dimensional

※ propesyon

※ Dugay-dugay

※ Kontrata

3.Mga butang

. Pagbansay sa operasyon sa system

Installation Pag-instalar sa produkto, setting sa parameter, pagbansay sa pag-debug sa sistema

※ Sistema nga sagad nga pagdumala, operasyon ug pagmintinar

※ Paghimo mode mode sa pagdumala sa operasyon alang sa mga panginahanglanon sa pagdumala sa user

Maintenance Pagmentinar sa produkto ug pag-upgrade sa produkto

※ Paghatag serbisyo sa pagkonsulta alang sa abante nga kasinatian sa pagdumala sa industriya

4.Mga kliyente

Period Ang panahon nga kalidad sa paggarantiya sa 36 ka bulan, ug ang tanan nga mga matang sa mga problema sa kalidad sa produkto nga nahitabo sa panahon sa garantiya ang hingpit nga responsable alang sa libre nga pagmintinar o libre nga kapuli sa kompanya

※ Paghatag usa ka tuig nga libre nga panahon sa serbisyo sa pagbaligya, ang tanan nga mga kawani sa serbisyo pinaagi sa propesyonal nga teknikal nga pagbansay sa kompaniya, ug dili pag-asayn sa wala pa mga propesyonal nga magserbisyo sa mga kustomer

※ Girekomenda ang labing abante nga teknolohiya sa aplikasyon ug pagdumala sa industriya sa mga kostumer, ug hatagi ang mga kostumer sa detalyado nga solusyon

Recommended Ang mga produkto nga girekomenda ug gihatag sa mga kustomer sigurado nga bag-o nga teknolohiya sa kompanya ug paghimo sa mga produkto sa online. Human maaplay ang mga bag-ong teknolohiya, aktibo nila nga girekomenda ang pag-upgrade sa mga solusyon sa mga kustomer sa oras.

※ Adunay tulubagon sa paghatag sa kompleto nga hugpong sa impormasyon sama sa pagdumala sa operasyon sa sistema, pagpadayon sa sistema, manwal sa operasyon sa mga kustomer, aron ang mga kustomer makakab-ot sa katuyoan sa pagpugong sa aplikasyon ug pagpadayon sa ilang kaugalingon, ug dili kanunay itago ang teknikal nga kasayuran nga gigamit alang sa pagpadayon sa kompidensyal

※ Tubag sa panahon sa mga sumbong sa mga reklamo, 100% nga solusyon, ang mga langyaw nga kliyente naghatag og halayo nga pagdumala ug serbisyo sa pagkonsulta sa teknikal.


Panahon sa post: Jun-02-2020